Oshee sh.a ka perfunduar nje investim me rendesi ne zonen e Fierit, per te rritur sigurine e furnizimit me energji elektrike duke kryer rikonstruksion te n/st Hoxhare

Inspektimi ka vlere pasi ky nst furnizon hidrovorin e Hoxhares, ujembledhesi kryesor nga rrjedhjet e Lumit Vjosa.

 

Normal
0

false
false
false

EN-US
X-NONE
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Table Normal”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt;
mso-para-margin:0in;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”,serif;}

  • 22/01/2021
  • e pacaktuar ennde
  • Nst 35/10kV Hoxhare, Fier
  • Administratori i OSHEE Group sh.a, Ministrja e Inftrastruktures dhe Energjise
  • folesit kryesore dhe te angazhuarit ne projekt